צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
077-4254962
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
office@hig-law.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

ארנונה תל אביב חישוב

 

בעניין חישוב ארנונה, אופן החישוב מושפע משטח הנכס ומהסיווג שנקבע לו. בעלי או שוכרי נכסים המסווגים תחת הקטגוריה "משרד, שירותים ומסחר" ישלמו ארנונה גבוהה יותר בהשוואה לבתי מלאכה או אולמות המשמשים לריקודים, מחול וקונצרטים. יש מקרים בהם ניתן לערער על צורת החישוב של העיריה ואחד מהמקרים הללו, השתקף בצורה טובה בערעור שהוגש מטעם תיאטרון הבימה, בעניין עעמ 9662/16 התיאטרון הלאומי הבימה בע"מ נ' עיריית תל אביב –יפו.

ערעור אשר הוגש על ידי תיאטרון הבימה, בגין קטגוריית הסיווג של אולמות מופעים תחת "משרדים שירותים ומסחר". 
במרכזו של הערעור עומדת השאלה, מהו סיווגו הנכון לענין ארנונה של תיאטרון ציבורי - האם הוא בגדר "שירותים", במסגרת הסיווג "משרד שירותים ומסחר", או שמא הוא בגדר "נכסים אחרים", כטענת המערערת.

בית המשפט העליון קובע כי תיאטרון ציבורי, דוגמת תיאטרון הבימה, אינו נכלל בגדר "שירותים" לעניין תקנות ההסדרים במסגרת הסיווג "משרד שירותים ומסחר". משמעות הדברים היא שאין סיווג ספציפי בתקנות ההולם תיאטרון ציבורי, ועל כן אין מנוס מהמסקנה שהוא חוסה תחת ההגדרה השיורית של "נכסים אחרים".

בחינת המונח "שירותים" בתקנות ההסדרים, בהקשר ולתכלית  בו נעשה שימוש במונח זה, מוביל למסקנה כי הכוונה היא לשירותים עסק

ארנונה תל אביב חישוב

יים-מסחריים, ולא לשירותים של מוסדות תרבות ציבוריים.

בנסיבות העניין הופחת תעריף הארנונה ובהתאם חיוב הארנונה של תאטרון הבימה בעשרות אחוזים.

האפשרות לשנות החלטות של רשות מקומית בענייני ארנונה

מה שאפשר ללמוד מהמקרה של תיאטרון הבימה, הוא שישנם מקרים בהם חישוב גובה ארנונה בתל אביב וביתר הרשויות המקומיות הינה שגויה בעקבות סיווג לא נכון של הנכס.

מהסיבה הזאת, חשוב לא למהר ולהשלים עם תשלומי ארנונה אשר נראים כגבוהים במיוחד ומומלץ לפעול על מנת לבדוק אם יש מה לעשות על מנת להפחית את גובה התשלומים.

אם גם אתם נמצאים במצב שכזה או מצב דומה ומעוניינים בקבלת ייעוץ מקצועי בנושא הארנונה מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורכי דין גואטה, יצחק המתמחים בייצוג לקוחות מהמגזר העסקי והציבורי בכל הסוגיות הקשורות לנושא הארנונה