צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
077-4254962
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
office@hig-law.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

מה צריך לעשות לצורך בדיקת חוב ארנונה

 

תשלומי הארנונה שאנחנו משלמים בכל שנה (או מידי חודש בחודשו אם החלטנו לחלק אותו לתשלומים חודשיים) נוגסים בהחלט חלק נכבד מהתקציב המשפחתי. לא תמיד אנחנו אכן אמורים לשלם את ככל סכומי הכסף שמשיתים עלינו מצד הרשויות. 

עסקים, מוסדות ואפילו אנשים פרטיים עשויים לשלם ארנונה במשך שנים ולפתע לגלות הפתעה (ולא במובן החיובי). רבים מגלים לפתע שצץ לו, בלא התראה מוקדמת, חוב מסוים של ארנונה, ואנו לא מדברים על שקלים ספורים או טעות זניחה. החוב עלול להגיע לסכומי עתק של אלפי שקלים או עשרות אלפי שקלים. לפעמים, בארנונה עסקית המוטלת על עסקים או משרדים, מדובר על הרבה מאוד כסף. עורך דין ממשרד עורכי דין גואטה יצחק שעוסק בנושאים מנהליים וארנונה מה יש לעשות לצורך בדיקת חוב ארנונה.

 

בדיקת חוב ארנונה – מה זה אומר?

אם אנחנו רוצים להתייחס לבדיקות חובות בארנונה אנחנו למעשה מדברים על שירות הכולל הגשת השגות נגד שומות ארנונה שנתיות או הצגת התנגדויות נגד הודעתה של הרשות המקומית כאשר בהרבה מקרים מדובר על הגדלתם של חיוב הארנונה בגלל חיובים רטרואקטיביים שמצאו הרשויות את הזמן לגבות. החובות לארנונה עשויות לצבור ריביות כבדות כאשר התשלום בסופו של דבר עשוי להיות גבוה פי כמה וכמה מהסכום הראשוני הבסיסי. כך שההמלצה שלנו היא לבדוק ולברר את מצבו של חשבון הארנונה מיד כאשר חשבון הארנונה מתקבל אצל הלקוח. כך הוא לפחות לא יגיע מצב אשר בו העמלות והריביות הגבוהות יצטברו ויהפכו את חשבון הארנונה לגבוה יותר ולעיתי לבלתי אפשרי כמעט.

 

מומלץ לשמור אישורי תשלום 

אי אפשר לדבר על בדיקת חוב ארנונה מבלי להמליץ לכל אדם, משפחה או עסק, לתייק ולשמור את אישורי התשלום לרשויות המקומיות. אפילו כיום, עמוק בתוך שנת 2020, עדיין שורר אי סדר רב ברישומי הרשויות. כלומר, חובות עשויים למעשה להציג מציאות שגויה. ברגע שניתן להמציא אישור תשלום או פירוט מהבנק על תשלומים, הנטל להוכיח שנותר חוב מוטל על כתפי הרשות. 

 

בדיקת חוב ארנונה, האם קיימת התיישנות 

חוקי ההתיישנות על פי רוב מציגים את השנה השביעית כשנה שבה מתפוגגת הזכות לגבות חוב. במידה ורשות מקומית רוצה לגבות חובות ישנים, עליה להוכיח כי היא נקטה צעדים סבירים בניסיון לבצע גבייה כחוק. רשות שלא הרימה את הכפפה, לא הצליחה להוכיח כי נשלחו הודעות בנושא, לא תוכל לרחוץ בניקיון כפיה. כלומר, בליווי ייעוץ משפטי מתאים, ניתן במקרים שעומדים בקריטריונים למחוק חובות ארנונה. 

 

בדיקת חוב ארנונה | גואטה, יצחק עו"ד

חובות וטעויות – בודקים לפני שמשלמים

אם קיבלתם הודעה או התרעה על חוב ארנונה, אל תמהרו לנקוט צעד מבלי לבדוק היטב את העניין. במידה והחוב נראה לכם מוגזם, לא פרופורציונלי או לא נכון, היעזרו בעורך הדין המוסמך לנושא. עורך דין יוכל לבצע בדיקת חוב ארנונה, מכל הכיוונים ומכל הזוויות. הטיפול עשוי לכלול הסתמכות על תקדימים, מדידת גודל הנכס, היעזרות בדוחות של שמאות וחוות דעת משפטיות הנוגעות לעניין. במקרים רבים, ניתן להצביע על הפחתה של אחוזים ניכרים מתוך החוב או אף מחיקתו המוחלטת. אז לפני שמשלמים – בודקים!

 

מה יעשו עבורכם המומחים?

כמו בהרבה דברים אחרים, גם כאן אין לאזרח הפרטי את היכולת להשיג בעצמו את ההנחה הרצויה. הוא יוכל לנסות להגיש בקשות או אפילו לפנות אל גורמים פוליטיים ועירוניים כאלה ואחרים אך בסופו של דבר יהיה עליו לשלם את כל הסכום עם כל הריביות וההצמדות רק בגלל שהוא לא הצליח להוכיח את הזכאות שלו.

אנשי מקצוע אשר מבצעים בדיקת חוב ארנונה בצורה יסודית, יכולים להוביל להפחתה משמעותית בתשלומי הארנונה.

משרד עורכי דין גואטה יצחק מציעה בדיקת חוב ארנונה עם ליווי משפטי מלא תוך בחינת כל רכיבי החיוב עם ייצוג משפטי הולם במטרה להפחית את סכום החוב ואולי אף לבטלו כליל.