צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
077-4254962
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
office@hig-law.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

מדוע צריך לשלם הטל השבחה?

 

רוב בעלי נכסי המקרקעין יבקשו בשלב כזה או אחר, לשדרג או לשפר את הנכס, כאשר בין האפשרויות המוצעות להם לצורך השגת המטרה: תוספת מרפסת, בנייה של קומה נוספת ובמקרה ומדובר בבעלות על קרקע, אז הגדלת זכויות הבנייה. 

הטל השבחה מהווה למעשה מס, אותו יעלה הצורך לשלם בכדי לקבל את הזכות לבצע שיפור שכזה.

היטל השבחה הוא למעשה מס אשר נגבה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, וזאת במסגרת הליך בקשת אישור תכנית בניין עיר, אישור שימוש חורג או אישור הקלה – כאמור, בכוחם של שלושת אישורים אלו לעלות את השווי של אותו הנכס. 

ההיטל אמור להיות משולם בעת מימוש השבחה, כאשר מי שנדרש לשלם אותו הוא בעל הזכויות על הנכס בעת ביצוע ההשבחה. 

 

גובה הטל השבחה

על פי חוק, שיעור היטל ההשבחה יהיה בסדר גודל של 50 אחוז משווי ההשבחה. מסכום זה, ניתן לקזז את ההוצאות השונות אשר שולמו עבור מימוש זכויות הבנייה: עלות עבודת הבנייה על הקרקע, עלות שיפוץ הנכס וכיוצא בזה..  

חשוב לציין, שיש מקרים בהם יינתן פטור מתשלום היטל השבחה או שהתשלום יהיה נמוך יותר, דוגמא לכך היא חלק מהפרויקטים אשר מוגדרים כהתחדשות עירונית. 

כאן חשוב לציין שיש לא מעט תיקונים בחוק אשר מחריגים מקרים מסוימים בכל מה שקשור לתשלום הטל ההשבחה ולכן, קיימת חשיבות גבוהה להיוועץ בעורך דין המתמחה בנושא של הטל השבחה, בכדי לקבל את התמונה המלאה בנושא. 

 

הטל השבחה | גואטה, יצחק משרד עו

ערעור בנושא היטל השבחה

חשוב להיות מודעים לעבודה, שעד לפרק זמן של כשנה לאחר פרסום השומה, קיימת אפשרות להגיש ערעור לוועדת ערר לפיצויים ולהיטל השבחה – הערר יכול להתקבל במלואו, בחלקו או להידחות. 

פעולה נוספת אותה בעל הנכס יכול לבצע היא הגשת בקשה לתיקן השומה, וזאת, במקרים בהם נעשה טעויות בחישוב גובה הטל השבחה.

מעוניינים במידע נוסף לגבי הטל השבחה? זקוקים לייעוץ או לליווי בהליך הגשת ערעור או תיקון השומה? מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם משרד עורכי הדין גואטה יצחק ולקבל את הליווי המתאים.