צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
077-4254962
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
office@hig-law.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

חיוב ארנונה רטרואקטיבי – מה זה בכלל?

חיוב ארנונה רטרואקטיביאם יש לכם עסק אתם יודעים בוודאי בכמה הוצאות הוא כרוך. כל עסק הוא אומנם אחר ולכל עסק יש את ההוצאות שלו וההכנסות שלו, אבל יש דבר אחד משותף לכל העסקים הפיזיים והוא תשלום הארנונה. תשלום הארנונה העסקי הוא נטל לא קטן, נטל שיכול להיות של אלפי שקלים בשנה והוא מרכיב משמעותי בהוצאות של העסק. 

מה שחשוב לדעת, שלא כמו בארנונה במגזר הפרטי, בכל מה שנוגע לעסקים יש פרמטרים שונים לקביעת התעריף, פרמטרים כמו שטח העסק וכמובן סוג העסק. כל רשות מקומית קובעת את הסיווגים השונים בהתאם לחוק וההפרשים בין כל סיווג יכולים להיות משמעותיים. מי שמקבל חיוב ארנונה רטרואקטיבי יכול לקבל אותו בגלל שהסיווג שלו השתנה, אבל עם עורך דין טוב לא בטוח שהוא יהיה חייב לשלם את זה. 

חיוב ארנונה רטרואקטיבי כהפתעה

חיוב ארנונה רטרואקטיבי יכול להגיע בגלל שהעסק היה רשום על מישהו אחר ונמכר הלאה, ועכשיו הרשויות רוצות את תשלום הארנונה גם על התקופה הקודמת, הוא יכול להיות בגלל שהסיווג של העסק היה מסוים והרשות המקומית הבינה שטעתה ועכשיו היא מבקשת את ההפרשים, והוא יכול להיות מסיבות שונות וברוב המקרים החיוב יהיה כמובן לרעת בעל העסק.

חשוב לדעת שעם עורך דין טוב אפשר גם לקבל זיכוי רטרואקטיבי, אפשר גם לקבל החזר ולאו דווקא לשלם. אבל איך מוצאים עורך דין טוב בתחום? הנה כמה דברים שחשוב לדעת...

עם עורך דין טוב משלמים פחות!

אם קיבלתם חיוב ארנונה רטרואקטיבי ואתם לא מבינים למה אתם צריכים לשלם אותו, אם שיניתם סיווג לעסק, התרחבתם או קטנתם בשטח או שהיה כל שינוי אחר שאתם חושבים שאמור להשפיע על כך, תנו למשרד עורכי דין גואטה יצחק לטפל בזה. עם ניסיון כמו שיש למשרד ועם אין ספור לקוחות מרוצים רוב הסיכויים שתצליחו.

שירות כזה יעלה לכם אומים כסף אבל סביר להניח שתחסכו באמצעותו הרבה יותר או שאפילו תקבלו סכום כסף כהחזר על זה ששילמתם יותר מידי. ההפרשים בין מה ששילמתם ותשלמו יכולים להיות משמעותיים אז אל תוותרו על בדיקה.