צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
077-4254962
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
office@hig-law.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

מדידות ארנונה – מתי וכיצד הן מבוצעות?

 

מדידות ארנונה הוא הליך אשר ייעודו לקבוע את שטח הנכס ובהתבסס על חישוב זה, לקבוע את גובה תשלום הארנונה. כמובן, שחישוב הארנונה, אמור לקחת בחשבון גם פרמטרים נוספים כמו: סוג הנכס, מקום הנכס ואופי השימוש בו.  

לכל רשות שיטת מדידה לצרכי ארנונה משלה והיא מחזיקה ברשותה את הנתונים הרלוונטיים לגבי כל נכסי הנדל"ן אשר נמצאים בשטחה.

מפעם לפעם מבצעת הרשות סקרי נכסים ומודדת את נכסי הנדל"ן בתחומה, בהתאם למדידותיה מעדכנת את חיובי הארנונה.

 

מדידות ארנונה והעלאת התעריף ללא הצדקה

קיימים מקרים בהם הרשויות המקומיות, מחפשות אחר דרכים שונות להעלות הכנסות מגביית מיסים, אחת מהאפשרויות של אותן הרשויות המקומיות להשיג את המטרה, היא על ידי מדידות ארנונה והגדלת שטח הנכס לחיוב ארנונה או שינוי תעריף הארנונה.

המטרה של רשויות מקומיות היוצאות בסקרי מדידות, תהיה לאתר את הגדלת שטח הנכס שלא דווח לרשות או שטחים שלא נמדדו בעבר ולהתחיל לחייב בארנונה.  

חשוב לציין שיש לא מעט מקרים בהן הרשויות מתרשלות במדידות או מודדות בניגוד לכללים במטרה להגדיל את החיוב. כאשר עולה חשש שזה המצב, ושהרשות מדדה את הנכס שלא כדין מומלץ לפנות  לעורך דין מקצועי המתמחה בתחום זה, עורך הדין יוכל לסייע בהגשת השגה לעירייה או עתירה מנהלית לבית המשפט.

 

מדידות ארנונה | גואטה, יצחק - משרד עו"ד

הכתובת הנכונה למטרה

מדידות ארנונה אשר בוצעו בצורה לא מדויקת ולרעת בעלי הנכס, עלולים לגרור תשלומי ארנונה גבוהים, כאשר במצטבר ההפרשים יגיעו לסכומי כסף גבוהים (בעיקר במקרים בהם מדובר בנדל"ן עסקי).

אם גם אתם נאלצים לשלם סכומי ארונה גבוהים באופן מחשיד, מוזמנים ליצור קשר עם עורך דין יצחק גואטה ולעשות צעד משמעותי בדרך להפחתת הארנונה. אנו ממליצים לבצע מדידה נגדית שבאמצעותה ניתן לתקוף את מדידת הרשות.