צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
077-4254962
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
office@hig-law.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

מדידת נכסים לצורך ארנונה – כיצד להוזיל את גובה הארנונה?

 

גובה תשלום הארנונה, מתבסס על תעריף קבוע עבור כל מ"ר, כאשר לכל סוג נכס יש את התעריף שלו (דירות פרטיות, עסקים, משרדים, בתי מלון וכדומה) והוא מוכפל בגודל הנכס.  

כל רשות מקומית אמורה לבצע מדידת נכסים לצורך ארנונה, בהתאם לשיטות מדידה עמן היא עובדת – כך לדוגמא, רשות מקומית אחת תקבע את גודל הנכס בהתבסס על מדידת שטח הריצפה, ללא שטח קירות הפנים, ורשויות מקומיות אחרות יכולות לבצע את מדידת הנכס, תוך חישוב של שטח קירות הפנים והחוץ.

כמובן, קיימת אפשרות לבדוק את הנתונים הללו כמו: את התעריף הקבוע עבור כל מטר מרובע ואת שטח גודל הדירה על פי הרשות המקומית מבססת את גובה הארנונה. 

מדידת נכסים לצורך ארונה | גואטה, יצחק - משרד עורכי דין

 

מדידת נכסים לצורך ארנונה – כיצד ניתן להפחית את תשלומי הארנונה?

יש דרכים ושיטות שונות באמצעותן ניתן להפחית את מחיר הארנונה. אחת מהדרכים הללו, היא באמצעות מדידה מחודשת של שטח הנכס והגשת השגה, כאשר התוצאה יכולה להיות שונה מזאת אשר התקבלה בהליך מדידת נכסים לצורך ארנונה מטעם הרשות המקומית.  

פרמטר נוסף אותו כדאי לקחת בחשבון, הוא שהחיוב עבור מ"ר בחללים או חדרים המוגדרים כמרפסת, מחסן, מרתף או גלריה, יחושב בצורה שונה, כאשר במקרים רבים גובה התעריך עבור מ"ר בחללים מהסוג הזה יהיה נמוך יותר.

כאמור, ביצוע בדיקות מקיפות של הנתונים יכולים להוביל להפחתה בעלות הארנונה. לכן, לא מומלץ לקחת כמובן מאליו את הנתונים אשר התקבלו בהליך מדידת נכסים לצורך ארנונה מטעם הרשות המקומית, 

הדרך להוזלת הארנונה מדידת נכסים לצורך ארנונה, טומנת בחובה פרמטר אחד בעל השפעה על גובה הארנונה. יש כאמור לא מעט פרמטרים נוספים אשר ישפיעו על גובה תשלום הארנונה. 

מהסיבה הזאת, אם יש לכם סיבות לחשוד שאתם משלמים ארנונה גבוהה יותר ממה שאתם אמורים לשלם בפועל, כדאי להיוועץ עם עורך דין מקצועי אשר יוכל לסייע לכם בהשגת המטרה.

לפרטים נוספים, מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורכי דין גואטה, יצחק.