צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
077-4254962
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
office@hig-law.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

כל מה שחשוב לדעת על מיסוי מוניציפאלי

 

כל אדם אשר תוהה מה מקור ההכנסה העיקרי של הרשויות המקומיות, יגיע מהר מאוד לתשובה אחת ברורה – מיסוי מוניציפאלי (או בשמו הנוסף: מיסוי עירוני).

מיסוי עירוני נועד לאפשר לרשויות המקומיות לממן את הוצאות השירותים השונים הניתנות על ידיהן ומטעמן לתושבים. 

מיסוי זה בא לידי ביטוי במספר צורות, הראשונה והמוכרת ביותר היא הארנונה, השנייה היא היטלי השבחה, ותשלומים אחרים במסגרת של תכנון ובנייה, השלישית היא דרישות תשלום לטובת רשת הביוב והמים והרביעית היא אגרות למטרות פיתוח.

ככלל, כולם מחויבים לשלם את המיסוי המוניציפאלי, אך לא תמיד, גובה התשלום המבוקש על ידי המועצה, הוא אכן הסכום הנכון וההוגן – ולמעשה, יש מקרים בהם אנשים משלמים סכום שהוא קרוב לכפול ממה שהם אמורים לשלם בפועל. 

במקום הזה בדיוק, אמור להיכנס לתמונה, עורך דין מקצועי ומנוסה, אשר מתמחה בתחום וערוך לבצע את כל החישובים והבדיקות, כמו גם להגיש את הבקשות לצורך קבלת ההוזלה בגובה התשלומים. 

 

מיסוי מוניציפאלי | גואטה, יצחק משרד עו"ד

חשיבות הפניה לעורך דין

מיסוי מוניציפאלי מהווה את אחת מההוצאות הכספיות המשמעותיות של כל עסק – כאשר, שיעורי המיסים משתנים בין סוגי הנכסים ותלויים במידת מה גם בשימושים שלהם. 

בעלי עסקים רבים, לא באמת מעורים בדרך בה המיסים מחושבים ולכן, הם אפילו לא מודעים לכך שהם משלמים סכום גבוה משמעותית מזה אותו הם אמורים לשלם בפועל. 

כך שגם אם עולה החשד הקל ביותר, שגובה המיסים לא מחושב בצורה נכונה, כדאי לפנות לגורם מקצועי, אשר בקיא בדרך בה החישובים מבוצעים.

חשוב לציין, שגם אם תתגלה טעות בחישוב הדרך לקבל הפחתה בגובה המיסוי כמו גם בקבלת זיכויים רטרואקטיביים תהיה דרך חתחתים קשה ומורכבת ולכן, קיימת חשיבות גבוהה לפנות לעורך דין מקצועי כבר בשלבים מוקדמים של התהליך.

 

זקוקים לייעוץ לגבי מיסוי מוניציפאלי? 

כאשר מדובר בנושא של מיסוי מוניציפאלי, אי אפשר להתפשר על פחות משירותיו של עורך דין מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום. מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורכי הדין גואטה יצחק וליהנות משירותי ייעוץ, ליווי וייצוג בתחום זה.