צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
077-4254962
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
office@hig-law.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

מיסוי מוניציפאלי עורך דין

 

בכל רשות מקומית או עירייה יש מערכת גבייה. זו נועדה לגבות מכל אזרח בתחום הנמצא תחת שיפוטה את תשלום הארנונה. הארנונה הינה שם נרדף למונח מיסוי מוניציפאלי. מדובר על תשלום שנתי שנקבע בהתאם לנתונים שונים, ונגבה בתשלום אחד בתחילת שנה או אחת לחודשיים. בכל רשות מקומית או עיר יש נהלים אחרים ואופן גבייה מוגדר. מלבד לחוקים הכללים החלים על כל אזרח ובעל עסק בגבולות העיר, יש התייחסות ליוצאים מן הכלל. אלו נהנים מהנחות בגין סיבות מסוימות, פטור מתשלום ארנונה ועוד.

 

סוגיות ונושאים שדורשים בירור

לא פעם מתרחש מקרה בו יש צורך להיעזר בעורך דין על מנת לבחון ולברר מצבים בנושא מיסוי מוניציפאלי. לדוגמה, חברה או מוסד שפטורים מתשלום ארנונה בגין סיבה כלשהי המוסדרת בחוק אשר מכל סיבה שהיא השתנה המעמד שלהם, ונשלח מכתב דרישה להסדר תשלום. דוגמה נוספת – טעות שהשתרבבה במערכת הנתונים של הרשות והביאה לכך שהאזרח, החברה או הארגון נדרשים לשלם מעבר למה שהם באמת אמורים לשלם.

 

מיסוי מוניציפאלי עורך דין

מי מגיש ליווי בנושא מיסוי מוניציפאלי?

במידה ומתעוררת סוגיה הדורשת התייחסות חשוב לדעת כי אין סיבה לנסות להסתדר באופן עצמי מול הרשות המקומית. וזאת מחמת העובדה שלא קל למצוא את הדרך הנכונה והיעילה לפתור את הדברים הללו מול הגורמים המדוברים. במצב כזה נכון לפנות אל עורך דין בתחום זה ולהיעזר בו. המטרה הינה להבטיח כי הפעולות שמתבצעות נעשות על הצד הטוב ביותר, וכי כל הצדדים נבחנים לעומקם על מנת לקבל החלטות נכונות בהתאם לצורך ולמקרה הנידון.

 

עורך דין מומחה בענף המוגדר

בכל מקרה חשוב למצוא עורך דין מיסוי מוניציפאלי אשר מסוגל להציע ליווי מותאם ומועיל. גואטה יצחק הינו עורך דין מומחה בנושא זה, והוא מכיר בצורה יסודית את ההתנהלות ברשויות המקומיות. לו היכולת להציע מענה לכל אזרח פרטי, חברה או ארגון שצריכים להתמודד מול הרשות המקומית. בעזרתו תוכלו לצלוח את התהליך בו הנכם ניצבים באופן מהיר ונאות, תוך מיצוי מקסימלי של הזכויות שאתם ראויים לקבל אותם, וניסיון להפחית ככל האפשר את חבות המס שלכם לרשות.