צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
077-4254962
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
office@hig-law.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

מהו בדיוק תפקידו של עורך דין מיסוי עירוני

 

מערכת המיסוי הישראלית מעניקה רשות לגביית מיסים מקומיים על פי דין. לכאורה, כשיש כללים ברורים וידועים, לא אמורות להיות השגות בעניין. אך לאחר שנסביר ונפרט אודות תפקידו של עורך דין מיסוי עירוני, נראה כי לא תמיד הדברים זורמים על מי מנוחות. לא פעם קיימות השגות ומקרים כגון גביית יתר או שיקול דעת מוטעה, ומקרים אלו אינם כה נדירים. 

 

עורך דין מיסוי עירוני מגיש השגות בגין הגדלת חיובי ארנונה 

חיובי ארנונה ברמה הארצית והמקומית הינם מאוד סבוכים ולא קיימת אחידות בין הרשויות השונות. אפילו דבר לכאורה פשוט, כגון מתן הודעת חיוב בזמן, לא תמיד מבוצע. אף עניין לכאורה טכני, כגון דרך חישוב מדידת גודל הנכס, לפעמים זוכה לפרשנויות שונות. על כן, אחד התפקידים החשובים של עורך דין מיסוי עירוני הינו הגשת השגות והתנגדויות במקרה של הודעה בדבר הגדלת חיובי ארנונה או קנסות, במיוחד הדברים אמורים בארנונה לעסקים. 

 

עורן דין מיסוי עירוני | גואטה, יצחק

החזרים בגין גביית יתר, זה אפשרי

עורכי דין מיסוי עירוני מטפלים לא רק בהפחתת ארנונה שהוגדלה אלא גם מטפלים בתביעה להשבת כספים, דהיינו, קבלת החזרים בגין גביית יתר. לא חסרות דוגמאות לגביית יתר של ארנונה. למשל, כאשר מדידת גודל הנכס בוצעה בצורה מוטעית או כאשר קיימת מחלוקת בעניין אופי ההגדרה של טיב הנכס. כלומר, מהות השימוש היא האם הנכס משמש כמפעל, משרד, מגורים או שימוש מפוצל (כגון מפעל שכולל גם משרד או מחסן). 

 

בדיקת חיובים מחיובים שונים, ברמה העירונית 

עורך דין שעוסק בתחום זה לאורך זמן הינו גם בעל יכולת לבדוק לעומק חיובים עירוניים מסוגים שונים, ואין מדובר אך ורק בבחינת חיובי ארנונה כשלעצמם. ניתן לבדוק ובמידת הצורך לתבוע החזר בגין גביית היטלים ואגרות, כגון אגרות שילוט, חיובי מים והיטלי השבחה. 

משרד עורכי דין גואטה, יצחק המציע שירות של עורך דין מיסוי עירוני הוא משרד מנוסה ביותר בייצוג עבור המגזר העסקי, ניסיון בהתמודדות עם עתירות, טיפול בערכאות שונות, בדיקה חיובים ושומות. בכל מקרה של ספק, ניתן לקבל חוות דעת בהתאם לעניין וכן להיעזר בחישובים להוכחת טענות הנישומים.