צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
077-4254962
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
office@hig-law.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

עורך דין מתמחה בארנונה – הפיתרון כשהערעור לא מתקבל


ארנונה היא מס מוניציפלי שכל בית מגורים ובית עסק צריך לשלם. בדרך כלל, ככל שהנכס תופס יותר מקום כך גם מס הארנונה יהיה בהתאם. בנוסף, יש קשר לעיר בה קיים הנכס ועוד מספר פרמטרים נלווים.

בתי עסק צריכים לשלם לעיריה את מס הארנונה על פי התאריכים שהעיריה קבעה עם מנהל העסק והחריגה, על פי החוק, מלווה בריבית. כך שאם בעל הנכס לא שילם בזמן הארנונה רק תתפח.

אז מה קורה כאשר הארנונה לא משולמת בזמן ומה ניתן לעשות עם זה?

 

בקשת עורך דין מתמחה בארנונה למטרת ערעור

בעלי עסקים בדרך כלל מאד עסוקים כך שלגיטימי שדברים יברחו להם מהראש, וכך קורה שהארנונה לא תמיד משולמת בזמן. בדרך כלל העיריה גם תשלח מכתבי תזכורת לצורך התשלום המיועד לה. אם בעל הנכס לא משלם הוא מתחיל לצבור ריביות ולאחר זמן מסוים של אי תשלום עשויה העיריה להגיש תביעה בגין אי התשלום.


על פי עורך דין מתמחה בארנונה ניתן להגיש ערעור על התביעה עד 30 יום מפסק הדין. 

אם חורגים מן הימים האלה ללא סיבה מוצדקת הערעור לא יתקבל.

בנוסף, ללא ייצוג משפטי יהיה מאד קשה עד בלתי אפשרי להשיג ערעור על פסק דין זה.

לכן, הצעד החכם ביותר הוא לשכור עורך דין מתמחה בארנונה אשר ייצג את המערער כאשר נפסק דין לחובתו.

 

עורך דין מתמחה בארנונה | גואטה, יצחק עו"ד

דחיית מועד הגשת ערעור

כפי שצוין, לא ניתן לדחות מועד ערעור, וזאת מכיוון שלצורך דחיית מועד הגשת ערעור יש צורך גם בעורך דין מתמחה בארנונה וגם בטעמים מיוחדים לדבר, כלומר נסיבות לא רגילות.

בית המשפט בוחן כל מקרה לגופו וכמו כן מתייחס גם לזמן האיחור מ30 הימים המותרים. אם הזמן שעבר הוא פחות מחודש הסיכוי לדחות את מועד הערעור יהיה יותר גבוה מאשר חודש ימים והלאה.

דבר נוסף, אי ידיעת החוק אינה פותרת מעונש. אם המערער טוען כי אינו ידע את רזי המשפט ועל כן חרג מ30 הימים המוקצים לו, לא יתחשב בית המשפט בערעורו.

לאור דברים אלו, ניתן יהיה לראות כי חשיבותו של עורך דין מתמחה בארנונה לא ניתנת בספק ויש לשכור את שירותיו כאשר העיריה תובעת את בעל העסק בגין אי תשלומים.