צרו קשר צרו קשר
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
077-4254962
פנו אלינו בדוא”ל:
פנו אלינו בדוא”ל:
office@hig-law.co.il

רוצים שנחזור אליכם בהקדם?

השאירו פנייתכם כאן

שינוי ארנונה, האם הדבר אכן אפשרי?

 

גביית מיסים הינה כורח המציאות ולא ניתן להימנע מכך. זהו החוק, גם לגבי מיסים עירוניים. אבל גובה המס איננו תמיד אות הכתובה בסלע. בתנאים מסוימים, ניתן לבצע שינוי. 

לצד מיסי מעסיקים, מס הכנסה ועלויות נוספות, בין הוצאות התקורה אשר מוטלות על עסקים, ניתן למצוא את מיסי הארנונה. המורכבות בתחום זה הינה רבה, שכן לכל רשות מקומית אוטונומיה מסוימת בקביעת גובה המס בהתאם לייעודי העסקים השונים (אך בכפוף לצו הארנונה). לאחר שהתקבל חיוב ארנונה, עולה השאלה לא רק האם שינוי ארנונה יכול להיות אפשרי אלא גם איך משיגים זאת. 

 

שינוי ארנונה בשל טעות בחיוב 

על מנת לבצע שינוים בארנונה יש לבצע תהליך יזום, המלווה בהגשת בקשה ואסמכתאות אשר יעידו כי יש ממש בבקשה. לא מן הנמנע כי על עסק מסוים הוטלה ארנונה יקרה מדי, בשל טעויות אנוש. החיוב מוטל בהתאם להגדרה של גודל הנכס המשמש את העסק. למעשה, יתכן כי העסק יחולק לנכסים שונים, אפילו אם ברשותו מבנה אחד. זאת, אם החלקים השונים משמשים לתכליות נפרדות. על כל פנים, באם בוצעה טעות במדידת השטח, ניתן להגיש בקשה לצורך שינוי ארנונה. רק אם ניתן להוכיח כי מדידות הנכס, שטחו או היעוד שלו שונים מכפי שרשום ברשות המקומית, ניתן יהיה להשיג את התוצאה הרצויה. 

שינוי ארנונה - האם הדבר אכן אפשרי?

 

שינוי בשל סיווג העסק 

אם מבצעים שינוי בעסק או במבנה המשמש את העסק, יתכן שגם אז אפשרי יהיה לבצע שינוי בחיוב. לדוגמא, באם עסק בעבר הכיל שטח שבו התקיים אולם מכירות ומשרדים והמקום הפך לאולם ייצור, ניתן להביא לשינוי החיובים. חיוב עבור שטחי משרדים לרוב יהיה גבוה יותר לעומת חיוב בגין שטחי ייצור ותעשייה (עליהם חל חיוב מופחת). 

 

איך מבצעים שינוי או הפחתה הלכה למעשה

אם אתם סבורים שבוצעה טעות ואתם מחויבים ביתר, אל תשלמו לשווא. עשו את הבירורים הנכונים, על מנת שניתן יהיה להפחית או לשנות. על מנת להשיג זאת בצורה הנכונה, פנוי למשרד עורכי הדין המתמחה בהיטלים, מיסים וארנונה. שינוי ארנונה בליווי של משרד עורכי דין גואטה יצחק.